Pořadatel kurzu:
CETERAS s.r.o.
Podkategorie:
Sociální péče
» Práce s klientem
Sociální péče
» Pracovník v sociálních službách
Anotace:
Kurz je postaven na nejnovějších poznatcích z oblasti terapeutické práce s dětmi s poruchou attachmentu a na nových metodách a intervencích, jak pracovat s rodinami a dětmi s takovou narušenou vztahovou vazbou. Lektorka absolvovala v roce 2018 v ČR první speciální výcvik v terapii poruch vztahové vazby pod vedením zahraničních lektorů a v této oblasti také sama působí. Aktuálně dokončila výcvik How to reduce challenging behavior at schools in context of child trauma experience, který uskutečnila pražská organizace ČOSIV ve spolupráci s norským Psychiatrickým pobytovým centrem Ostbytunet.
Na kurzu máte možnost se seznámit se speciálními technikami a intervencemi pro práci s dětmi a jejich pečovateli, které napomáhají k nápravě jejich narušeného vztahu a k budování zdravých vztahových vzorců. Metody a techniky, které kurz obsahuje čerpají z Theraplay, stěžejní část kurzu tvoří jejich praktický nácvik a ukázky. Vzdělávání je také obohaceno o témata navazující na bohatou pedagogickou praxi lektorky a představují vhodnou podobu podpory dítěte s poruchou attachmentu ve školním prostředí a postupy, které lze nabídnout při spolupráci se školou (jedná se témata: Jak nastavit komunikaci mezi rodinou a školou, Jak konkrétně rozpoznat typ tzv. vztahového trojúhelníku učení a podle toho nastavit vhodnou komunikaci mezi učitelem a žákem, Přehled dostupných seberegulačních aktivit a pomůcek využitelných ve školním prostředí). Představená nabídka metod a postupů během vzdělávání má široké využití – vedle práce s konkrétními rodinami představené metody budete moci využívat v rámci skupinové práce s dětmi, pro skupinu rodičů a dětí a i při různých preventivních programech.
Nabyté znalosti a dovednosti:
Cílem kurzu je poskytnout účastníkům především základní orientaci v teorii attachmentu – vztahové vazby a jejích poruch. Hlavní těžiště učení je však v praktické části kurzu, ve které účastníci získají základní praktické dovednosti v metodách nápravy vztahové vazby. A to zejména z oblasti senzorické integrace a tréninku seberegulačních dovedností. Tyto metody se u nás zatím v rámci uceleného výcviku nevyučují. Hlavní pozornost v kurzu zaměříme na praktický nácvik všech zmíněných technik, které jsou velmi účinné pro nápravu poruch vztahové vazby a podporu zdravého vývoje dítěte. Jedná se o jednoduché intervence, které mohou účastníci ihned využít při práci s rodinami.